Проекти

Програма спрямована на зміни у підходах щодо догляду і виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, створення гідних умов для їх проживання, соціальної адаптації та розвитку. Фонд допомагає дітям, котрих доля змусила жити в інтернатах та дитячих будинках підготуватись і більш впевнено увійти в незнайоме для них "реальне" самостійне життя.

Цю програму допомоги дітям-сиротам Фонд розпочав у 2007 році. За цей час були реалізовані такі проекти:

Затишний дім: створення двох нових корпусів у Комарівській школі- інтернаті Чернігівської області на кшталт соціального гуртожитку, ремонт спортивного залу та майданчику в Донецькій школі-інтернаті №1, ремонт дитячого будинку при Банченському монастирі Чернівецької області.

Новий затишний дім у Комарівському інтернаті.jpgУ 2008 році фондом «Крона» було реконструйовано спальний корпус у Комарівській школі- інтернаті для проживання 40 дітей. Ми також забезпечили дім необхідним устаткуванням: меблями для спалень, кухні та вітальні, обладнанням, побутовою та відео-технікою.

У 2010 році завершилась реконструкція другого корпусу для 32-х дітей.

У своєму домі діти мають змогу самостійно приготувати собі сніданок або перекусити у кухні-їдальні. Є місце для прання, сушки і прасування власних речей. У такому будинку можуть разом жити брати і сестри, які раніше жили окремо у різних вікових групах.  Нові корпуси інтернату сплановані і оснащені таким чином, щоб, в разі реформування інтернату, будівля могла використовуватися як соціальний гуртожиток. Кімнати затишні і невеликі – на двох-трьох, максимум на чотирьох дітей. Кожен мешканець будинку має свій власний куточок з особистим місцем для занять, відпочинку, зберігання власних речей.

training5.JPGВелике серце маленького життя: соціальна адаптація, підготовка до вступу у ВНЗ та пошуку роботи, тренінги з профорієнтації, мотиваційні заходи. У проекті брали участь 12 сиріт з 10-и інтернатів. Після випуску педагоги і психологи надали індивідуальну допомогу у період вступу у вищі навчальні заклади, пошуку житла і влаштування на роботу. Партнери - компанії "ФОКСТРОТ" та «НІКО».

Початок: спільно з компаніями EY та «НІКО», Благодійним фондом «СОС Дитяче містечко». 24 вихованці інтернатів та дитбудинків Луганської та Київської областей провели канікули в сім’ях СОС-містечка в Броварах Київської обл. Ці дні були насичені тренінгами, майстер-класами, діловими іграми, профорієнтаційними екскурсіями та вечірніми бесідами в колі сім’ї про майбутнє, успіх, любов і відповідальність.

майстер-клас.JPGНавчально-виробниче аграрне господарство для соціальної адаптації дітей-сиріт на базі теплиці в Комарівській школі-інтернаті.

Вже два роки Фонд підтримує навчально-виробничий майданчик на базі теплиці в Комарівській школі-інтернаті.

Мета проекту - дати дітям орієнтир і навички для початку самостійного життя і праці. 30 дітей-вихованців інтернату отримують знання з основ малого фермерського бізнесу і навички вирощування екологічної тепличної продукції.

Серед 110 вихованців інтернату майже всі - сільські діти. Через рік-два їм доведеться робити вибір і самостійно впорядковувати своє життя. Більшість з них повернуться в рідне село.

IMG_1808.JPG

 Тож отримані знання і навички - важливий інструмент для їх добробуту.

Під керівництвом наставника діти засвоюють основи фермерського господарства, дізнаються про технології вирощування тепличної продукції. Навчившись тут, вони зможуть організувати власне господарство з тепличкою. Тепер вони знають, що зможуть заробити і бути успішними на землі.

Окрім практики щодо організації теплички, діти можуть отримати консультації та поради щодо організації власного бізнесу.

Програма покликана забезпечити дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, яких доля змусила жити в інтернатному закладі, якісно новими умовами життя та навчання.

Приміщення школи-інтернату у віддаленому селі Комарівка, Чернігівської області розташовані у старому панському маєтку. Раніше це були старі вже непридатні для проживання дітей будівлі. У 2008 році фондом «Крона» було реконструйовано спальний корпус інтернату для проживання 40 дітей. Ми також забезпечили дім необхідним устаткуванням: меблями для спалень, кухні та вітальні, обладнанням, побутовою та відео-технікою.

Новий затишний дім у Комарівському інтернаті.jpg

У 2010 році завершилась реконструкція другого корпусу, розрахованого для 

У своєму домі діти мають змогу самостійно приготувати собі сніданок або перекусити у кухні-їдальні. Є місце для прання, сушки і прасування власних речей. У такому будинку можуть разом жити брати і сестри, які раніше жили окремо у різних вікових групах. Віримо, що мешканці цих затишних будинків матимуть набагато більше соціальних навичок і можливостей до адаптації в майбутньому.проживання 32-х дітей. Нові корпуси інтернату сплановані і оснащені таким чином, щоб, в разі реформування інтернату, будівля могла використовуватися як будинок сімейного типу або соціальний гуртожиток. Кімнати затишні і невеликі – на двох-трьох, максимум на чотирьох дітей. Кожен мешканець будинку має свій власний куточок з особистим місцем для занять, відпочинку, зберігання власних речей.

майстер-клас.JPG

У 2011 році за підтримки Аникризової гуманітарної програми Міжнародного фонду "Відродження" ми відремонтували теплицю, зробили нове покриття за сучасними технологіями, крапельний полив, освітлення, парничок для розсади. На базі теплиці діти можуть навчитись технології вирощування тепличної продукції, основам малого аграрного бізнесу. Учасники програми – молоді люди від 14 років, яким через рік-два доведеться покинути стіни інтернату і самостійно влаштовуватися в житті. 

IMG_1807.JPG

Молодші діти також можуть допомагати доглядати за рослинами в теплиці під керівництвом учителя або наставника програми. Більше про проект:

2012 - Проект соціального підприємництва "Навчально-виробниче аграрне господарство для соціальної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки". Створення тепличного господарства, де відбуваиметься трудове навчання й професійна орієнтація випускників інтернатних закладів шляхом їх включення у процес сільськогосподарського виробництва екологічно чистих продуктів. За підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження”, сума гранту - 79 000 грн.

2012 - Philips-дітям. Проект передбачає оснащення двох медичних установ України сучасним обладнанням для діагностики і лікування важких захворювань дітей, таких як серцево-судинні патології, складні генетичні відхилення та порушення обміну речовин. Обсяг допомоги - 450 тис. грн.

2011 - «Громадський контроль у сфері державних закупівель лікарських засобів для дітей з онкогематологічними захворюваннями». За підтримки програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження», сума гранту - 99 500 грн

2011 - «Підвищення якості медичної допомоги дітям, хворим на рак крові». Проект передбачає забезпечення належних і безпечних умов лікування дітей у відділенні інтенсивної хіміотерапії ЦДГіТКМ Національної лікарні «ОХМАТДИТ» За підтримки Міжнародного жіночого клубу м. Києва (IWCK). Обсяг гранту 200 тис. грн.

2010-2011 - «Спільний конкурс мікрогрантів „Соціальні ініціативи для допомоги дітям з особливими потребами», за підтримки Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження», обсяг гранту 1 280 тис. грн.

2007-2010програма інноваційних грантів для НУО „Особливі діти". Передбачає надання ресурсів для розвитку мережі соціальних послуг на рівні громади для дітей з особливими потребами та сімей. Донор - Група компаній «НІКО», обсяг наданих грантів на 1 575,6 тис. грн.

2009-2011 «Точка життя».  Соціальні інвестиції у створення в Україні інфраструктури для повноцінного лікування дітей, хворих на рак крові., приватні благодійні пожертви. Завдяки проекту створено Референс-лабораторію діагностики онкогематлогічних захворювань у дітей та підбору донорів кісткового мозку на базі НДСЛ “ОХМАТДИТ”. За підтримки ГК «НІКО», Київського Клубу Левів, Компанії «Ернст енд Янг».

2008-2009 - "Велике серце маленького життя". Комплексна програма соціальної адаптації та допомоги в інтеграції випускникам шкіл-інтернатів для дітей-сиріт. Партнери — Міністерство освіти та науки України, Міністерство у справах сім'ї, молоді та спорту України. За підтримки ГК «НІКО», ГК «Фокстрот». Обсяг гранту 300 тис. грн.

Наш телефон:
+38 (044) 390 33 33
Наша адреса:
04070, Україна, м. Київ,
вул. Набережно-Хрещатицька, причал № 4,
ОКЦ "Дніпро-Плаза"
Ми в соцмережах:
© 2015-2020 "КРОНА"