Новини

Нейроендоскоп в дитячу хірургію


14.11.2017 Нейроендоскоп в дитячу хірургію

Сьогодні у відділенні ургентної хірургії НДСЛ «ОХМАТДИТ» з’явився новий сучасний інструмент для нейрохірургічних операцій – нейроендоскоп.

Це обладнання придбали і передали Національній лікарні Всеукраїнський благодійний фонд «Крона» разом із компанією «ЕПАМ Сістемз». Вартість - 225 517 грн.

Ендоскоп із комп'ютерною навігацією дозволяє проникнути у найскладніші ділянки мозку через крихітний отвір. З його допомогою можна лікувати гідроцефалію, видалити пухлини, брати біопсію, проводити діагностику. І все це без розрізу тканин, не зачепивши важливі ділянки мозку, які відповідають за зір, мову, рухи. 

У канали мозку «заходять» тонким довгим пристроєм, оснащеним міні-камерою. Зображення передається на екран і лікарі бачать, куди потрібно вводити інструменти.

Наприклад, при лікуванні гідроцефалії у дитини операція з допомогою нейроендоскопа займає всього 10 хвилин. І відновлення після операції триває 3-5 днів, і не потрібно повторних операцій. У той час, як традиційне шунтування триває годину. Потім необхідна тривала реабілітація, періодично замінювати шунти й знову втручатись у мозок дитини.

«Для ОХМАТДИТУ це серйозний і перспективний крок вперед. Нейрохірургія в нашій лікарні лише на стадії впровадження, але в перспективі це буде одне з провідних відділень, розташованих у новому корпусі», - каже Головний лікар Ірина Садов’як.

За словами нейрохірурга відділення ургентної терапії Андрія Гаркуші «нейроендоскопічних операцій потребують новонароджені малюки з патологіями мозку, діти з гідроцефалією, пухлинами, крововиливами після тяжких травм. Раніше дітей після обстеження або стабілізації стану нам доводилось перенаправляти в Інститут нейрохірургії. Тепер діти зможуть швидко отримувати необхідну діагностику і комплексне лікування в ОХМАТДИТі».

Орієнтовно в наступному році хірурги лікарні зможуть провести до 50 ендоскопічних операцій, в тому числі новонародженим малюкам. Далі планують оперувати вдвічі більше маленьких пацієнтів.

Це вже четверта благодійна акція, яку ВБФ «Крона» проводить спільно з компанією ЕПАМ. Разом ми надали допомогу відділенню переливання крові НДСЛ «ОХМАТДИТ», придбали обладнання для дитячої реанімації Білокуракинскької районної лікарні Луганської області, придбали неонатальне обладнання для Ніжинського пологового будинку Чернігівської області. У 2014 році ми допомогли відновити школи в Новоайдарі та Трьохізбенці Луганської області, які постраждали внаслідок бойових дій на Сході України. Всього разом ми реалізували соціальні проекти на 1 423 000 гривень.
← повернутись до списку новин

Наш телефон:
+38 (044) 390 33 33
Наша адреса:
04070, Україна, м. Київ,
вул. Набережно-Хрещатицька, причал № 4,
ОКЦ "Дніпро-Плаза"
Ми в соцмережах:
© 2015-2018 "КРОНА"