ЩО НОВЕНЬКОГО 

Історія, яка спонукає бігти напівмарафон


22.03.2018 Історія, яка спонукає бігти напівмарафон

Нещодавно нам вдалось побачити, як проводиться операція на відкритому серці щойно народженому малюку. Про ваду серця батьки дитинки дізнались ще до її народження. Тому у перші хвилини після появи на світ немовля потрапило під опіку кращих професіоналів Центру дитячої кардіології і кардіохірургії.

Через спеціальне скло ми бачили роботу лікарів в операційному залі: як дитині давали наркоз, під'єднували трубки, відкривали грудну клітину. На спеціальному моніторі можна було побачити крихітне серце. Його зупинили спеціальними розчином і орошували льодяною водою. Замість серця працював апарат штучного кровообігу. Операція тривала 4 години. 

На щастя майстерні руки кардіохірургів зробили чудо – серце б’ється, качає кров і хоче жити. Через 4 дні ми побачили дитину в реанімаційному залі. Вона була під апаратом штучного дихання, бо самостійно дихати їй не вдавалось. Якби не ця проблема, маленьку вже би перевели в палату, де можна бути з мамою. А через тиждень виписатись додому. Однак, в реанімації довелось провести кілька тижнів.  

Така проблема виникає часто у маленьких пацієнтів Центру. Вади дихальних шляхів, накопичення крові або мокроти, інфекції. Точну причину можна виявити і очистити шляхи можна з допомогою спеціального приладу з надтонкими волокнами і оптикою – фібробронхоскопа. Він дає змогу обстежити дихальні шляхи малюка зсередини – через трубку з оптоволокном діатметром всього 2,7 мм зображення передається на екран комп’ютера. Також він допомагає відкачати зайву рідину, яка накопичується в легенях.

Чотири роки тому в Центр дитячої кардіології привезли новенький Olimpus BF-XP60. За ці роки апарат допоміг відкрити дихання двом тисячам малюків.

Але обладнання при активному використанні має властивість зношуватись, необхідно замінювати комплектуючі. Зараз бронхоскоп вийшов з ладу – оптоволокно не проводить сигнал і його потрібно замінити. Заміна оптики фібробронхоскопа коштує половину його вартості – 468 тисяч гривень.

Але це єдиний прилад в Центрі. Він унікальний тим, що створений саме для неонатальної допомоги дітям вагою від 1,5 кг. Відновлений прилад зможе врятувати не одну тисячу дітей.

Що робити 

22 квітня в Києві пройде 8th Nova Poshta Kyiv Half Marathon. В рамках бігової події відбудеться фандрайзинг-марафон, щоб підтримати різні благодійні проекти.

Цього року ми збираємо кошти, щоб оплатити відновлення фібробронхоскопа і подарувати #Друге_дихання маленьким пацієнтам Національного центру дитячої кардіології і кардіохірургії.

Так ми врятуємо тисячі дітей, які народжуються з вадами серця.

Підтримайте нас на https://ubb.org.ua/uk/project/3441/. Ставайте нашими амбасадорами - фандрайзерами!

Ми відкриємо для вас персональну сторінку на Українській біржі благодійності, куди ви зможете залучати кошти на цей проект.  

Пишіть на krona@niko.ua або на сторінці у Фейсбук https://www.facebook.com/kronavbf/
← повернутись до списку новин

Наш телефон:
+38 (044) 390 33 33
Наша адреса:
04070, Україна, м. Київ,
вул. Набережно-Хрещатицька, причал № 4,
ОКЦ "Дніпро-Плаза"
Ми в соцмережах:
© 2015-2020 "КРОНА"